Preskočiť na hlavný obsah Preskočiť na bočnú lištu

Vojenské historické múzeum sa opäť zapojilo do projektu Legendarium

Aktualizované:
LEGENDARIUM 2020
Múzejné pracovisko Vojenského historického ústavu vo Svidníku sa od 20. júna 2020 do 13. septembra 2020 zapája do 5. ročníka projektu Legendarium.

Projekt, ktorý pripravila krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska, zábavnou formou približuje rodinám s deťmi zaujímavé miesta Prešovského samosprávneho kraja.

Najmenší návštevníci zapojení do projektu sa majú prostredníctvom legendárnych hrdinov zoznámiť s významnými historickými miestami a múzeami regiónu. Na ktoromkoľvek mieste Prešovského samosprávneho kraja zapojenom do projektu, si môžu vyžiadať Mapu pokladov Legendarium na zbieranie pečiatok. Taktiež môžu zbierať nálepky, ktoré nájdu hlavne v prírode na 15 rôznych miestach Severovýchod Slovenska.

Projekt má súťažný charakter, čím viac nálepiek a pečiatok deti získajú, tým majú väčšiu šancu výhry v záverečnom žrebovaní. Spolu môžu nazbierať až 15 nálepiek a 25 pečiatok.

V priestoroch Centrálnej expozície Vojenského historického ústavu – múzejného oddelenia Svidník a Vyhliadkovej veže na Dukle zažijú deti dobrodružstvo s legendárnym hrdinom – statočným kuchárom Vasiľom, ktorý to v časoch vojny nemal ľahké. Musel navariť a prepraviť jedlo pre vyčerpaných a hladných vojakov počas bitky v tzv. Údolí smrti. Často preukázal veľkú odvahu a šikovnosť. Deti sa prostredníctvom tohto príbehu dozvedia o miestach bojov a ich hrdinoch vo Svidníku a jeho okolí.

Pri návšteve Centrálnej expozície VHÚ – Mo VHM vo Svidníku a od 1. júla 2020 aj v priestoroch Vyhliadkovej veže na Dukle si môžu návštevníci vyžiadať Mapu pokladov LEGENDARIUM a pridať si do svojej súťažnej zbierky pečiatku LEGENDARIUM Vasiľ.

Ďalšie informácie: https://legendarium.info/

Logo_PDF zoznam pečiatok Legendarium
Logo_PDF zoznam pečiatok a nálepiek Legendarium

Text: VHÚ
Foto: VHÚ

Fotogaléria

Aktualizované:
Vypublikované:
Návrat na začiatok stránky