Preskočiť na hlavný obsah Preskočiť na bočnú lištu

Oznam o uzatvorení expozícií vo VHM Piešťany

Aktualizované:
Vizualizácia Hala H 4
Vizualizácia Hala H 4
Dovoľujeme si Vám oznámiť, že od 1. júna 2023 až do odvolania bude z dôvodu realizácie stavebných prác pre verejnosť  uzatvorené Vojenské historické múzeum umiestnené na letisku v Piešťanoch (Žilinská cesta 6545, 921 01 Piešťany).

Uvedené stavebné práce sú realizované so zámerom výstavby novej Haly H 4 a prípravy stálej expozície „Čs. armáda a Ozbrojené sily Slovenskej republiky“ a modernizácie múzejných priestorov, ktoré majú viesť k rozšíreniu, skvalitneniu a sprístupneniu väčšieho množstva zbierkových predmetov v expozíciách VHM Piešťany – Múzejné oddelenie Piešťany. 

Hlavným cieľom realizácie rozsiahlych stavebných prác je modernizácia expozícií na letisku v Piešťanoch, smerujúca predovšetkým k zvýšeniu komfortu pre návštevníkov a celkovému zatraktívneniu vo vnímaní širokej verejnosti.

Nová moderná múzejná hala poskytne verejnosti i odborným pracovníkom nášho múzea priestory zodpovedajúce poslaniu múzea v podmienkach 21. storočia. Zvýši sa tým nielen odborná ochrana, ale aj bezpečnosť cenných 75 veľkorozmerných zbierkových predmetov z fondu Vojenského historického múzea.  

Obsahovo nová expozícia v Hale H 4 bude zaujímavým spôsobom mapovať vojenskú minulosť Slovenska od skončenia druhej svetovej vojny – v štyroch historických medzníkoch – až po súčasnosť.

Ďakujeme za porozumenie.

Text a foto: VHÚ 

Fotogaléria

Aktualizované:
Vypublikované:
Návrat na začiatok stránky