Preskočiť na hlavný obsah Preskočiť na bočnú lištu

OZNAM - VHM Piešťany bude v roku 2024 otvorené len v dvoch termínoch

Aktualizované:
VHM Piešťany bude v roku 2024 otvorené len v dvoch termínoch
VHM Piešťany bude v roku 2024 otvorené len v dvoch termínoch
Dovoľujeme si Vás informovať, že výstavba prvej špecializovanej múzejnej budovy na Slovensku od roku 1989, haly (H4) veľkorozmerných zbierkových predmetov VHÚ - VHM v Piešťanoch postupne napreduje. 

Po skončení stavebných prác bude nasledovať kolaudačné konanie haly H4, následne sa bude súťažiť a realizovať výtvarné riešenie samotnej expozície, ktorá by mala obsahovať textovú, filmovú a fotodokumentačnú náplň (historické obdobie od roku 1945 po súčasnosť), ako aj obstaranie IKT techniky do expozície. 

Slávnostné otvorenie novej haly je predbežne plánované na začiatok letnej sezóny - máj 2025 pri príležitosti, 80. výročia konca druhej svetovej vojny. 

Súbežne prebiehajú prípravné práce na modernizácií haly H1, kde bude vystavená zbierka leteckej techniky, vrátane lietadiel a vrtuľníkov rekonštruovaných v Leteckých opravovniach Trenčín.

V roku 2024 bude teda VHM z technických príčin zatvorené. Pre verejnosť budú expozície VHM v Piešťanoch sprístupnené len výnimočne počas dvoch tradičných spoločenských podujatí: Noci múzeí a galérií 2024, ktorá sa bude konať 18. mája 2024 a Dňa ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi dňa 7. septembra 2024. Na obe uvedené podujatia Vás srdečne pozývame a o programoch Vás budeme priebežne informovať. 

Fotogaléria

Aktualizované:
Vypublikované:
Návrat na začiatok stránky