Preskočiť na hlavný obsah Preskočiť na bočnú lištu

Výstava Vojaci očami detí

Aktualizované:
1. miesto v kategórii mladší žiaci Amélia Peťkovská Veľká Hradná - Slovenský vojak
1. miesto v kategórii mladší žiaci Amélia Peťkovská Veľká Hradná - Slovenský vojak
V týchto dňoch bola v priestoroch múzejného oddelenia Svidník Vojenského historického múzea inštalovaná dočasná výstava pod názvom Vojaci očami detí, ktorá touto cestou približuje širokej verejnosti najzaujímavejšie výtvarné diela žiakov základných škôl.

Prezentované výtvarné diela vznikli v roku 2023, ako výsledok už 22. ročníka  súťaže rezortu obrany určenej pre žiakov základných škôl s rovnomenným názvom Vojaci očami detí. Do súťaže bolo prihlásených 2 338 súťažných prác, čo je v histórii súťaže tretí najvyšší počet. V kategórii mladší žiaci súťažilo 1 706 výtvarných prác a v kategórii starší  žiaci 632 prác.

Porota zložená z výtvarníkov ako Katarína Böhmová, Martin Kellenberger a František Guldan, zamestnancov rezortu a profesionálnych vojakov vybrala najlepšie diela v oboch kategóriách. 

V kategórii mladší žiaci zvíťazila práca Amélie Peťkovskej zo ZŠ s MŠ Veľká Hradná a v kategórii starších žiakov výtvarná práca Karolíny Schmögnerovej zo ZŠ Komenského v Smižanoch.

Redakcia rezortného mesačníka Obrana pripravila výstavu z prác, ktoré sa prebojovali do finále a ktoré si mohla verejnosť pozrieť od júna 2023 v rôznych mestách Slovenska. Najlepšie hodnotené výtvarné práce si návštevníci môžu pozrieť v priestore dočasných výstav Centrálnej expozície múzejného oddelenia Svidník Vojenského historického múzea v čase otváracích hodín.

Text / foto: VHÚ – Mo Svidník VHM

Fotogaléria

Aktualizované:
Vypublikované:
Návrat na začiatok stránky